МЕНЮ
Your Cart

Світловідбивачі, які рятують життя

Світловідбивальні елементи застосовують для посилення безпеки пішоходів в темряві. Такий спосіб захисту винайшли в 60-і роки ХХ ст. у Фінляндії, сьогодні його використовують в усьому світі. В Україні на такі речі попит ріс поступово, зараз, коли від обстрілів ворога постраждали об’єкти критичної інфраструктури й на вулицях майже вимкнули освітлення, світловідбивачі стали просто суперпопулярними. Жилет зі світловідбивними смужками, рюкзак чи проста іграшка-брелок, прикріплена до сумки, можуть врятувати життя. 

Як працюють світловідбивачі?

Принцип дії світловідбиваючих виробів полягає в тому, що вони не випромінюють світло, а відбивають. Світловідбивач повертає світло від фар автомобіля чи іншого транспортного засобу. Для виготовлення світлоповертальних елементів використовують матеріали, що мають ребристу структуру. Коли промені потрапляють на поверхню з ребристою структурою, вони заломлюються й повертаються назад. Пішохода в одязі зі світловідбивальними деталями водій бачить за 300 м. Ця відстань дозволяє зорієнтуватись за кермом й уникнути ДТП. Вважається, що мінімальна відстань для маневру повинна бути не менше 57 м. Людину без світловідбивних деталей водій зможе побачити за 10 м, шанси на гальмування в такій ситуації майже нульові. Тому в правилах дорожнього руху з’явилися нові вимоги щодо наявності світлоповертальних елементів на одязі.

В пункті 4.4. в поясненнях прав та обов’язків пішоходів вказують, що у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи (змінено 11.11.2020).

Куди наносять світлоповертальні зображення 

Замовити нанесення будь-яких малюнків або символів зі світловідбивальним ефектом можна в Євробізнез Україна. Компанія понад 10 років працює на українському ринку рекламно-сувенірної продукції й пропонує високоякісні оптові послуги брендування за допомогою різноманітних технологій.  

Світловідбивальні символи можна наносити на:


одяг;

головні убори;

рюкзаки;

сумки;

шопери (сумки для покупок);

брелоки;

пов'язки на липучках;

парасольки.Найпоширеніші моделі – дорослі й дитячі жилети. Їх можна вдягати на куртки й пальто. Такі вироби носять поліціянти та співробітники дорожньої служби. Зацікавлені в безпечному пересуванні в темряві й звичайні люди, тому попит на нанесення світловідбивачів на жилети не падає.

Способи нанесення світловідбивальних знаків

Логотипи чи інша символіка може наноситися методами:

шовкографії;

термодруку (термотрансфер);

вишивкою 

Метод шовкографії – вигідний варіант, ця технологія підходить для будь-якого текстилю, не має значення, – це бавовна, чи синтетика. На спеціальній сітці фотохімічним способом формується зображення. Потім через сітку за допомогою ракелю фарба продавлюється на текстиль чи іншу поверхню. Світловідбивальний ефект зображень – це результат підбору фарб і додавання модифікаторів.

Термодрук – найбільш поширений метод. Це нанесення світловідбивальної плівки за допомогою термотрансферної технології. Перенесення принта на текстиль чи іншу поверхню здійснюється з використанням термічної обробки. Аплікацію виготовляють з поліуретанової плівки або ПВХ, потім наносять термоклей. Він нагрівається й міцно приклеює плівку.

Вишивка – технологія досить популярна, основана на виконання проєкту вишивальною машиною під контролем комп'ютерної програми. Цей метод не дешевий, для його реалізації використовують дорогі світловідбивні нитки.

Ціна замовлення залежить від багатьох факторів: розміру зображення, кількості екземплярів  (тиражу), технології нанесення, товщини ліній. Нанесення в 1 тиснення буде дешевшим, ніж у  два. Також на формування вартості впливає термін виконання замовлення та тип поверхні, на яку планують нанести зображення. 

В компанії Євробізнес Україна можна замовити послугу нанесення будь-якого світловідбивального малюнка. Це може бути зображення логотипа, національної символіки, написів патріотичного змісту тощо. Менеджери нашої компанії оперативно зроблять розрахунки декількох варіантів нанесення, проконсультують і дадуть відповіді на всі питання. Звертайтеся!

ПРОРАХУНОК

Отримати прорахунок від наших фахівців