МЕНЮ
Your Cart

Сертифікація: міжнародні стандарти текстильної продукції

Кожний покупець хоче придбати якісний товар, тому ми дбаємо про сертифікацію наших продуктів. Товари з текстилю, що відповідає всім стандартам, – це асортимент компанії «Євробізнес Україна».

Наявність сертифіката текстилю – це підтвердження третьою стороною задекларованої якості продукції та дотримання стандартів її виробництва.

Продукція з сертифікатами повідомляє споживачам, що:

  • цей товар без шкідливих речовин;
  • виготовлення його пройшло з дотриманням всіх стандартів;
  • при виробництві товару не забруднювалось довкілля;
  • при виробництві товару не страждали тварини.

Застосування сертифікатів – це результат розширення асортименту екотекстилю та збільшення обсягів текстильного виробництва. Нові екологічні продукти потребували єдиної стандартизації. Введення міжнародних стандартів сприяло пожвавленню торгівлі та популяризації органічного текстилю.

1. OEKO-TEX® Standard 100 

Oeko-Tex® Standard 100 гарантує споживачам, що в текстильній продукції з цим маркуванням відсутні шкідливі речовини. Щоб отримати такий сертифікат, товар проходить систему незалежних перевірок за уніфікованими критеріями. Одяг з етикеткою Oeko-Tex® Standard 100 абсолютно безпечний для здоров’я. Кожен компонент цього виробу – нитка, ґудзик чи інший аксесуар пройшов перевірку на вміст шкідливих речовин.   

STANDARD 100 від OEKO-TEX®

Додаток 4, клас продукції 2

Відповідає вимогам, що охоплюють значення рН і вміст, наприклад, пестицидів і важких металів.

STANDARD 100 від OEKO-TEX®,

Додаток 6, клас продукції 1 

Висуває ще суворіші вимоги до вмісту компонентів, що небезпечні для здоров'я людини та навколишнього середовища.

STANDARD 100 від OEKO-TEX®

Органік, додаток 6, клас продукції 1

Стосується органічних продуктів. Стандарт гарантує, що ця бавовна органічна і не містить ГМО.

STANDARD 100 від OEKO-TEX®

Перероблений, додаток 4, клас продукту 2

Стосується продуктів, які містять понад 20 % переробленого волокнистого матеріалу і  піддаються тестуванню.

STANDARD 100 від OEKO-TEX®

Перероблений, додаток 6, клас продукту 1

Висуває додаткові, більш жорсткі вимоги для продуктів, які містять понад 20 % переробленого волокнистого матеріалу та піддаються тестуванню.

STANDARD 100 від OEKO-TEX®

OEKO-TEX 5

Текстильні вироби з етикеткою Standard 100 гарантують споживачам впевненість в тому, що кожен елемент виробу, кожна нитка, ґудзик чи інший аксесуар перевірені на вміст шкідливих речовин. Товар безпечний для здоров’я людей. Незалежні інститути та лабораторії, які перевіряють продукти, беруть до уваги багато регламентованих і нерегламентованих речовин, що можуть бути шкідливими для здоров’я людини. 

2. GRS_Global Recycled Standart 

The Global Recycled Standard (GRS) або Глобальний стандарт вторинної сировини. Сертифікація GRS гарантує збереження ідентичності переробленого матеріалу від переробника до кінцевого продукту. В продуктах GRS не допускаються до використання хімічні речовини, які потенційно небезпечні для здоров'я. 

Global Recycled Standard охоплює підготовку й обробку сировини, виробництво продукції, пакування та маркування. Стандарт відстежує дотримання екологічних принципів, соціальних вимог, хімічного складу продукції.  

3. PETA Approved Vegan 

Етикетка PETA Approved Vegan на готовому одязі означає, що ці вироби не містять у своєму складі продуктів тваринного походження. (Наприклад шкіра, хутро, шовк, пір’я або кістки). Стандарт PETA Approved Vegan допомагає компаніям, які виробляють веганські продукти, заявити про себе. Виробники веганських товарів прагнуть знизити рівень жорстокості у нашому світі та підвищити екологічні стандарти. Організація «Люди за етичне поводження з тваринами» (PETA) займається захистом прав тварин. Вона налічує понад 9 млн членів та прихильників на планеті.

4. RoHS_Restriction of Hazardous Substances Directive

Маркування RoHS (Restriction of Hazardous Substances) використовують для контролювання й обмеження використання небезпечних речовин. Директива RoHS діє з 2003 року. Вона встановлює вимоги щодо обов'язкового контролю вмісту небезпечних і шкідливих для людини й навколишнього середовища речовин в електрообладнанні в рамках обов'язкової CE сертифікації та маркування продукції для європейського ринку. Директива RoHS застосовується до виробників, які безпосередньо займаються виробництвом, продають або здійснюють дистрибуцію електричної та електронної продукції на території ЄС.

5. EVE VEGAN

Маркування EVE VEGAN говорить про те, що товар пройшов перевірку незалежною організацією, яка займається оцінкою відповідності веганських продуктів і послуг. Ця програма сертифікації вважається однією з найнадійніших на ринку. Система сертифікації передбачає участь різних кваліфікованих експертів.

Знак сертифікації EVE VEGAN був заснований у 2016 році. Він потрібен, щоб задовольнити потреби захисту споживачів веганського ринку. Етикетка EVE VEGAN гарантує, що вироби не містять ніяких елементів тваринного походження, також ці товари не тестувалися на живих тваринах. Отримання сертифіката забезпечує клієнтам доступ до інформації відповідно до вимог EVE VEGAN.

6. Organic blended content standard

Добровільний Глобальний стандарт вмісту органічних сумішей (Organic blended content standard) виконується третьою стороною, щоб підтвердити, чи містить кінцевий продукт точну кількість органічних волокон/матеріалів. Перевірку здійснюють на всіх етапах виробництва – від фермерського господарства до готової продукції. Стандарт поширюється на будь-який нехарчовий продукт, який містить 5-100% органічного матеріалу. OCS дає можливість промисловості перевіряти вміст органічних продуктів у сировині, яку вони купують. Крім того, етикетка OCS є стандартизованим і міжнародним інструментом комунікації, який доносить споживачеві зобов’язання компанії-виробника, підкріплені перевіркою третьої сторони.

7. Organic 100 content standard

Organic 100 content standard (Стандарт органічного вмісту, OCS) – це гарантія того, що склад товару перевірений професіоналами. Отримання сертифіката говорить споживачам про відповідність заявленої кількості органічного матеріалу в кінцевому продукті. Також відстежене постачання сировини. Продукти з маркуванням OCS 100  містять не менше 95% органічних матеріалів. OCS 100 охоплює обробку, виробництво, пакування, маркування, торгівлю та розповсюдження продукту. Отримати Organic 100 content standard можуть виробники сировини, переробники та виробники текстилю, дистриб’ютори, імпортери, бренди та інші учасники текстильного ринку.

8. GOTS_Global organic textile standard

Global organic textile standard, GOTS – це Глобальний стандарт органічного текстилю. Він був впроваджений для гармонізації всіх світових стандартів та їх визнання на міжнародному рівні. Розроблений провідними органами стандартизації вимог до органічного текстилю. За нормами стандарту відстежується весь процес створення продукції: збір сировини, екологічно та соціально відповідальне виробництво та маркування текстильних виробів. Текстильна продукція, сертифікована GOTS, надає споживачеві гарантію якості.

9. ISO 15797

Стандарт ISO 15797 визначає процедури випробувань та обладнання, які можуть бути використані для оцінки робочого та спецодягу, призначеного для промислового прання, з включенням, де це доречно, деяких засобів індивідуального захисту. Повна назва стандарту – «Текстиль. Промислове прання та процедури обробки для тестування робочого одягу». 

Процедури та обладнання служать основою для тестування відповідних властивостей:

  • стабільність розмірів;
  • колірні характеристики;
  • зминання;
  • зморщування швів;

  • пілінг;

  • візуальні аспекти в цілому.

 ISO 15797 – це міжнародний стандарт для оцінки придатності продукту для промислового прання. 

10. HACCP /DIN 10524 (в ID)

Стандарт HACCP/DIN 10524 (в ID) гарантує відповідність вимогам щодо виготовлення, вибору, застосування та обслуговування одягу для працівників виробництва харчової продукції та громадського харчування. Мета стандарту HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Point) – запобігти небезпекам, що можуть бути пов’язані із застосуванням одягу для працівників цього сегменту. Одяг має гарантувати безпеку харчової продукції. Стандарт був розроблений відповідно до вимог гігієни на виробництвах харчових продуктів.

В Україні вимоги щодо розробки та впровадження систем управління безпечністю харчової продукції за принципами НАССР задекларовані ДСТУ 4161-2003 «Система управління безпечністю харчових продуктів. Вимоги» та ДСТУ ISO 22000:2007 «Системи управління безпечністю харчових продуктів. Вимоги до будь-яких організацій харчового ланцюга».

11. EU Ecolabel 

Маркування EU Ecolabel отримують тільки екологічно чисті продукти або послуги. Цей європейський знак сертифікації гарантує, що одяг пофарбований тільки екологічними барвниками й не містить залишків пестицидів та інших шкідливих хімічних речовин. Маркування EU Ecolabel свідчить, що продукт випущений з дотриманням високих екологічних стандартів та безпеки для здоров'я людини. 

Стандарт EU Ecolabel був запроваджений у 1992 році. Він створювався з метою заохочення стратегій, що виводять на ринок екологічно чисті продукти та послуги. 

Екомаркування ЄС допомагає споживачам, торговцям і підприємствам робити дійсно екологічний вибір.


12. Сертифікат TZÚ  

Textilní zkušební ústav (TZU) гарантує, що текстильні вироби, які мають цей сертифікат, відповідають високим стандартам якості та безпеки, підтверджуючи це через випробування та аналізи, проведені чеським технічним інститутом.

Тільки після проходження випробувань та перевірок, проведених за певною методологією, Інститут тестування текстилю надає висновок, що продукція відповідає гігієнічним вимогам технічної специфікації та не несе ризику для здоров’я людей при її використанні.


ПРОРАХУНОК

Отримати прорахунок від наших фахівців